1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę i ofiary na wianki w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Paniom z Żywego Różańca, Wspólnoty Fatimskiej i wszystkim zaangażowanym składamy gorące podziękowania za przygotowanie pięknych bukietów i wianków z kwiatów, ziół i zbóż.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy z dobroci serca, zaangażowali się w pomoc dzieciom z uboższych rodzin wypełniając plecaki szkolne szkolnymi przyborami i dobrocią serca w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

3. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Jacka Pielaka, który, wraz z dwoma innymi kapłanami z naszej diecezji, jako misjonarz posługuje w Afryce. Ofiary, które składamy do puszek przeznaczamy na misje w Sierra Leone.

4. W poniedziałek w liturgii przypada wspomnienie papieża św. Piusa X, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej a we czwartek Święto Św. Bartłomieja apostoła. W sobotę 26 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

5. We wtorek 22 sierpnia o godz. 18:00 Msza św. przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. Po Mszy Litania i możliwość ucałowania relikwii. Intencje można zamawiać w zakrystii.

6. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i w kancelarii.

7. W czwartek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego zapraszamy na spotkanie wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.

8. Podobnie jak w innych diecezjach w Polsce, także w Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządził zbiórkę do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – świątyni pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim, trawionej pożarem 1 lipca 2017 roku. Zbiórkę na ten cel przeprowadzimy w naszym kościele za tydzień.

9. Zachęcamy zarówno kobiety jak i mężczyzn do naszego Chóru parafialnego. Próby rozpoczną się we wrześniu. Chór prowadzi Pani Małgorzata Sobieszek, a próby odbywają się raz w tygodniu. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii. Odwagi! Kto śpiewa – dwa razy się modli.

10. Ks. Krzysztof Ziółkowski – proboszcz Sanktuarium Świętego Jan Pawła II w Radzyminie, który już gościł w naszej parafii, a będzie też głosił tegoroczne rekolekcje adwentowe, zaprasza serdecznie 22 sierpnia na Uroczystą Koronację Matki Bożej Fatimskiej, której dokona nasz Biskup Henryk Hoser SAC. Podczas uroczystości z oprawą muzyczną wystąpi nasz parafialny chór.

11. Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło Życie zaprasza wszystkich pragnących w ciszy i skupieniu we wspólnocie budować silniejszą relację z Bogiem na Rekolekcje. Rekolekcje, które poprzez rozważanie Słowa Bożego, refleksję i modlitwę mają służyć pogłębieniu wiary i wzmocnieniu więzi z Jezusem odbędą się w dniach 8-9 września w domu Ojców Szensztatów w Józefowie. Zapisy w zakrystii.

12. Przypominamy, że w naszym kościele spowiedź jest przed każdą Mszą Świętą. Prosimy uwzględnić to szczególnie w dni powszednie, gdyż podczas wakacji w parafii jest tylko jeden ksiądz.

13. Kancelaria w wakacje czynna jest w środę i sobotę o stałych godzinach.

14. Przez całe wakacje Mszę św. wieczorną w Niedzielę odprawiamy o godz. 19.00.

15. W Brańszczyku nad Bugiem dn. 26.08 organizowane jest spotkanie osób niepełnosprawnych, wolontariuszy i przyjaciół „Brama Nieba. Więcej informacji i program spotkania na plakatach w kruchcie kościoła.