1. Bóg zapłać za dary i zaangażowanie w dzieła charytatywne.
 2. Trwa zbiórka darów dla hospicjum na Litwie, które prowadzone jest przez Siostry Jezusa Miłosiernego. Można ofiarować: produkty spożywcze o długim terminie przydatności, środki czystości, środki higieniczne (pampersy dla dzieci i dorosłych), środki papiernicze, ręczniki, pościel.
 3. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Podobnie jak w ubiegłych latach można po Mszy w zakrystii pobrać pusty szkolny plecak i przy okazji zakupów wypełnić go szkolnymi przyborami. Wypełnione plecaki zwracamy do 15 sierpnia włącznie. Zostaną one przed rozpoczęciem roku szkolnego rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących.
 4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek obchodzimy wspomnienie św. Jan Marii Vianneya. Wszystkim, którzy modlą się przez wstawiennictwo świętych, życzymy wielu łask Bożych i świętości.
 5. We wtorek przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy o modlitwie w intencji tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę broniąc mieszkańców Warszawy;
 6. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i w kancelarii.
 7. W czwartek o godz. 19.30 w sali domu parafialnego zapraszamy na spotkanie wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.
 8. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem i Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Przypominamy że spowiedź w I piątki jest od godz. 17.00.
 9. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 13.00 będzie litania do Najświętszego Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.
 10. Przypominamy, w naszym kościele spowiedź jest przed każdą Mszą Św. Prosimy uwzględnić to szczególnie w dni powszednie, gdyż podczas wakacji w parafii jest tylko jeden ksiądz, który spowiada, a później odprawia Mszę Świętą. Kancelaria w wakacje czynna jest we środę i sobotę o stałych godzinach.Przez całe wakacje Mszę Świętą wieczorną w Niedzielę odprawiamy o godz. 19.00.
 11. W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie prowadzona jest Parafialna Biblioteka z książkami, płytami CD, MP3 i filmami  poświęconymi pogłębianiu życia duchowego, więzi z Bogiem, i bardziej świadomemu przeżywaniu wiary i poprawie relacji z bliskimi. Od 2011  roku służy jako bezpłatna wypożyczalnia płyt CD, MP3 i DVD a w ostatnich latach dzięki darom parafian nieustannie rozszerza się zasób pozycji do wypożyczania. Obecnie  dysponuje ponad 500 książkami i ponad 200 płytami CD i MP3 (z nagraniami z różnych ośrodków rekolekcyjnych) i ponad 40 filmami. Osoby zaangażowana w prowadzenie biblioteki bardzo gorąco zachęcają mieszkańców z Parafii św. Hieronima do korzystania ze zbiorów biblioteki. Biblioteka znajduje się w nowym kościele Parafii NSPJ, na I piętrze- nad zakrystią. Otwarta jest w każdą niedzielę w godz. 10.15-11.00 i 11.45-12.30 oraz w pierwsze środy miesiąca w godz. 17.45-18.45. Więcej szczegółów oraz spis wszystkich książek, płyt, filmów znajduje się na stronie internetowej Parafii: www.parafiastaramilosna.pl/wypozyczalnia/  ,  www.parafiastaramilosna.pl/lista-plyt-ksiazek-i-filmow/
 12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Maciej Mateusz Skałba z par. tutejszej i Żaneta Głuchowska z par. NMP Matki Kościoła w Sulejówku. Grzegorz Krzysztof Gaworczuk z par. tutejszej i Agnieszka Anna Rabczuk z par. Dobrego Pasterza w Lublinie. Narzeczonych polecamy modlitwom wiernych. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich prosimy o zgłoszenie informacji w kancelarii parafialnej.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli i udanych wakacji.