1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła zarówno na tacę jak i podczas zbiórki kwartalnej oraz na wyjazd wakacyjny dla dzieci.

2. Dziś gościmy w naszej parafii Salve TV. Nasza diecezja posiada własne media: Radio Warszawa na falach 106,2 FM, tygodnik diecezjalny „Idziemy” oraz od 2015 r. telewizję internetową. Dziś w ramach promocji Salve TV spotkanie ewangelizacyjne.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy narzeczonych, którzy kończą Kurs Przedmałżeński na Mszę św. i skupienie modlitewne.

4. We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii po Mszy św. i podczas dyżuru w kancelarii. 29 czerwca przypada 9 rocz. ingresu Pasterza naszej Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera. W tym dniu o godz. 11.00 w katedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, na którą ks. Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych. W naszym kościele za naszego Pasterza będziemy się modlić podczas Mszy o godz. 18.00.

5. We czwartek 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczamy na konserwację Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej – to taki nasz lokalny wkład w dzieła papieskie. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za Ks. Pawła i P. Piotra naszego organistę z okazji imienin.

6. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ostatnie nabożeństwo w tym roku odprawimy w piątek.

7. Spotkanie przedkolonijne odbędzie się 29 czerwca o godz. 19.00 na plebanii. Prosimy przygotować II ratę wpłat.

8. Za tydzień po Mszy św. o 11.30, odbędzie się krótkie spotkanie Dziecięco-Młodzieżowych Róż Różańcowych (wymiana tajemnic).

9. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 13.00 będzie litania do Najświętszego Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Ofiary składane w tym dniu do puszek Caritas przeznaczymy na wsparcie wakacyjne kolonii organizowanych przez naszą parafię. Wsparcie na kolonie można wpłacać również na parafialne konto z dopiskiem „kolonie”.

10. Od przyszłej niedzieli, aż do ostatniej niedzieli wakacji (27.08) Mszę św. wieczorną w niedzielę odprawiamy o godz. 19.00.

11. Kancelaria w wakacje będzie czynna we środę i sobotę o stałych godzinach.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” o 140 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, o rekolekcjach 1 lipca z O. Bashoborą „Jezus na Stadionie” w Warszawie oraz lista tzw. translokat kapłańskich czyli zmian personalnych w naszej diecezji i po drugiej stronie Wisły.  A  w egzemplarzu z minionego tygodnia o ciekawej inicjatywie „Biblia audio” i o planach budowy na terenie naszej diecezji Muzeum Bitwy 1920 roku.  

13. Zakupione zostały haczyki do ławek. Panie prosiły o takie udogodnienie, by można było powiesić torebkę czy parasole. Poszukujemy dwóch, trzech, chętnych panów z wkrętarką do zamocowania haczyków.

14. Prosimy o większą czujność i roztropność w dobiorze ubrania na Mszę świętą w okresie letnim. Pamiętajmy, że kościół to miejsce modlitwy i skupienia. Panów prosimy o długie spodnie i eleganckie koszule. Panie o piękne suknie i bluzki z rękawem.

15. Po Mszy księża poświecą samochody oraz wszelkie jednoślady, by wszyscy bezpiecznie podróżowali po naszych ulicach i drogach oraz pod opieką św. Krzysztofa i Aniołów szczęśliwie i radośnie spędzali wakacyjny czas odpoczynku. Ministranci mają obrazki z modlitwą do patrona kierowców i podróżujących, naklejki oraz Kartę Kierowcy chrześcijanina na wypadek niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Zainteresowanych poświęceniem prosimy by oczekiwali przy swoim pojeździe.