1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i parafialnej Caritas.

2. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i rozpoczniemy Okres Zwykły w ciągu roku. Przypominamy, że dziś też kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej do której zobowiązuje nas trzecie przykazanie kościelne. W związku z zakończeniem okresu wielkanocnego następują też zmiany w przestrzeni liturgicznej. Po ostatniej Mszy Świętej Paschał zostanie przeniesiony do chrzcielnicy i podczas każdej liturgii chrztu od niego zapalane będą świece ochrzczonych. Będzie on też towarzyszył obrzędom pogrzebowym pożegnania naszych zmarłych.

3. Dziś, na zwykłych warunkach, można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w śpiewie Hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.

4. Dziś przeżywamy też X Święto Dziękczynienia, i ofiary składane do puszek przeznaczamy na dokończenie dzieła budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jako Wotum Narodu Polskiego.

5. W naszej parafii rozpoczynamy dziś zbiórkę kwartalną deklarowanych podczas kolędy ofiar. Zachęcamy do włączania się w dzieło dokończenia budowy naszej świątyni.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie dla narzeczonych.

7. We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii po Mszy św. i podczas dyżuru w kancelarii.

8. We czwartek o 19.30 odbędzie się ostatnie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Rekolekcje zakończą się wspólną agapą. Uczestników seminarium zachęcamy do przyniesienia swoich wypieków i wyrobów, by wspólnie przeżywać radość owoców rekolekcji.

9. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa tradycyjnie odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

10. W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Natomiast we czwartek przypada Święto  Jezusa  Chrystusa  Najwyższego  i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.

11. W piątek o godz. 18.00 Msza Św. z czytaniem Wypominków i modlitwą za zmarłych z naszych rodzin i parafii.

12. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek i środę.

13. Za tydzień 11 czerwca oddając cześć Bogu: Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu będziemy przeżywali Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę w całości przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Jak widać zakończone zostało obkładanie klinkierem elewacji zewnętrznej, przybyły dwa kolejne witraże. Trwają prace związane z obróbką blacharską. Pod koniec czerwca zostanie na elewację położony impregnat. Nie wiele już zostało do przygotowania świątyni do konsekracji. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli, którzy swoimi ofiarami wspierają dzieło naszego kościoła. 

15. W niedzielę 11 czerwca o godz. 12.45 na Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Czas na Rodzinę” rozpocznie się XII Marsz dla Życia i Rodziny (w tym dniu w Polsce odbędzie się 140 Marszów w obronie życia i praw rodziny). Zachęcamy do wzięcia udziału w Marszu całe rodziny. Więcej informacji na plakacie i wyłożonych ulotkach.

16. Na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. Jest to opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i ludzi. Film ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Więcej informacji na plakacie.

17. Pod chórem można zapoznać się z ciekawą propozycją Narodowej Pielgrzymki na Jasną Górę w ramach Kongresu Trzeźwości w dn. 17-18.06. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Cuda pod dachem.pl” o Ośrodku Leczenia Uzależnień „San Damiano” w Chęcinach. Są też ulotki z repertuarem Teatru Oratorium Księży Salezjanów w Warszawie. Polecamy.