1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i spłatę naszych zobowiązań.

2. Dziś w VII Niedzielę wielkanocną przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek (wyjątkowo w ostatnią niedzielę) przeznaczamy na dzieła charytatywne naszej parafialnej Caritas. Za tydzień będzie ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności.

4. Jeszcze dziś po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie dla narzeczonych.

6. We środę przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe przed figurką Matki Bożej w ogrodzie. Po nabożeństwie dla wszystkich wytrwałych czcicieli Matki Bożej – niespodzianka.

7. We czwartek o 19.30 odbędzie się kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.

8. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek podczas Mszy ś. o godz. 18.00 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem o godz. 17.30. Przypominamy że spowiedź w I piątki jest od godz. 17.00.

9. Od 1.06 rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa tradycyjnie odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

10. We czwartek 1.06 o po Nabożeństwie Czerwcowym odbędzie się zebranie w sprawie organizacji Bożego Ciała. Ks. Proboszcz zaprasza przedstawicieli Rady Parafialnej, Rodziców Dzieci tegorocznej I Komunii św., Ceremoniarzy, Lektorów, Przedstawicieli Wspólnot Parafialnych oraz wszystkich chętnych do pomocy.

11. W piątek w godz. 9.00-12.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

12. W sobotę 3.06 o godz. 16.30 w sali na plebanii odbędzie się zebranie w sprawie kolonii letnich organizowanych przez parafię w Borach Tucholskich. W tym dniu upływa też ostateczny termin dostarczenia karty kolonijnej. Prosimy również o przygotowanie wpłaty (przynajmniej I rata – min. 50%).

13. W sobotę po Mszy o 18.00 z racji I soboty odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z czuwaniem przed Zesłaniem Ducha Świętego. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00 i rozpocznie się jednocześnie Msza Święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy serdecznie na tę wyjątkową uroczystość.

14. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Świątki. Kończy się okres wielkanocny i rozpoczniemy Okres zwykły w ciągu roku. Przypominamy, że w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej do której zobowiązuje nas trzecie przykazanie kościelne (przypomnienie i omówienie przykazań kościelnych zamieszczono na 4 stronie gazetki parafialnej).

15. W dniach 10-11 czerwca organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach Warmii i Mazur (Sierpc, Skępe, Golub Dobrzyń, Wąbrzeźno, Rywałd, Gietrzwałd, Stoczek Warmiński, Reszel, Święta Lipka, nocleg nad Jeziorem Szeląg Wielki). Koszt ok. 200 zł. Zapisy u ks. proboszcza.

16. Parafia wraz z Caritas organizuje w dniach od 27.07 do 5.08 kolonie dla dzieci nad jeziorami w Borach Tucholskich. Koszt 800 zł. Zostało tylko kilka wolnych miejsc. Zapisy i karty kolonijne u ks. Proboszcza.

17. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. Jest to opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach ludzi. Film ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.