1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i ofiary na Seminarium Duchowne.

2. Dziękujemy Nowożeńcom Aleksandrze i Romanowi za ślubny dar na dzieła charytatywne Caritas.

3. Dziękujemy Rodzicom Dzieci I Komunii Świętej za dar ołtarza – piękne haftowane kapy do sprawowania nabożeństw maryjnych/eucharystycznych. Dziękujemy też za ofiarowany do naszego kościoła obraz św. Marii Magdaleny dar Rodziny Dziecka z I Komunii Św.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Uroczystości I Komunii Świętej: Ks. Pawłowi i Paniom Katechetkom p. Małgorzacie i p. Annie za przygotowanie dzieci do I Komunii i przygotowanie całej Uroczystości. Bóg zapłać Rodzicom, Panu Kościelnemu z Żoną za posprzątanie kościoła, p. Wojciechowi Jurczewskiemu  za ofiarowane kwiaty, p. Andrzejowi Rowickiemu z synami za prace na wysokościach, p. Barbarze Madziar za dekorację ołtarza i kościoła. Bóg zapłać służbie liturgicznej pod wodzą Adama Franka. Serdeczne podziękowania Rodzicom za dobrą i zgodną współpracę, której owocem była piękna uroczystość I Komunii Świętej.

5. Dziś Dzieci IV klas obchodzą rocznicę I Komunii Świętej. Polecamy Dzieci i ich Rodziny opiece Matki Bożej i wstawiennictwu św. Hieronima naszego patrona.

6. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań. W tym tygodniu zakończą się prace murarskie na północnej i południowej elewacji.

7. Jeszcze dziś po Mszy Świętej wieczornej w sali na plebanii spotkanie z Ks. Emilem Parafiniukiem odpowiedzialnym w naszej diecezji za Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do tej wspólnoty.

8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej.

9. Jutro o godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo Św. Jana Paw II. Intencje można zamawiać w zakrystii.

10. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla narzeczonych.

11. We środę po Nabożeństwie Majowym zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego.

12. We czwartek o 19.30 odbędzie się kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.

13. We czwartek 25 maja po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.30 Oaza Dorosłych  Ruchu  Światło – Życie zaprasza na adorację i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

14. W niedzielę 28 maja po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

15. Parafia wraz z Caritas organizuje w dniach od 27.07 do 5.08 kolonie dla dzieci nad jeziorami w Borach Tucholskich. Koszt 800 zł. Zostało tylko kilka wolnych miejsc. Zapisy i karty kolonijne u ks. Proboszcza.

16. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach ludzi. Produkcja powstała na czterech kontynentach, ukazuje że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe… więcej informacji na plakacie.

17. Siostry Loretanki zapraszają dzieci i całe Rodziny na „Anielski piknik rodzinny” 27 maja w Loretto. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.