1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i ofiary na działalność charytatywną.

2. Dziękujemy Rodzicom Dzieci I Komunii Św. za dar ołtarza. Od Grupy I jest to kapa do sprawowania Nabożeństw Maryjnych, Grupa II ofiarowała kapę liturgiczną na Nabożeństwa Eucharystyczne.

3. Dziś 107 Dzieci przyjmuje I Komunię Świętą. Polecamy Dzieci i ich Rodziny opiece Matki Bożej i wstawiennictwu św. Hieronima naszego patrona.

4. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczamy na Seminarium Diecezjalne. W ten sposób możemy wesprzeć przygotowanie młodych kandydatów do służby w Kościele.

5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej  ok. godz.18.30.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie dla narzeczonych.

7. We wtorek przypada uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

8. We czwartek o 19.30 kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Uczestniczy w nich ok. 300 osób, w każdej chwili można dołączyć. Zapraszamy.

9. We środę Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w kancelarii i zakrystii po Mszy Świętej.

10. W piątek 19 maja po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

11. W niedzielę 21 maja na Mszy o godz. 10.00 dzieci z IV klas będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej.

12. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tace przeznaczamy w całości na spłatę naszych zobowiązań za kamień na schodach i przed kościołem.

13. Parafia organizuje w dniach od 27.07 do 5.08 kolonie dla dzieci nad jeziorami w Borach Tucholskich, w miejscowości Wierzchy k./Tlenia. Koszt 800 zł. Zostało tylko kilka wolnych miejsc. Bliższe informacje, zapisy i karty kolonijne u ks. Proboszcza.

14. Podobnie jak w ubiegłym roku dla parafian Św. Hieronima zaprzyjaźniony gabinet okulistyczny organizuje darmowe badania okulistyczne zarówno dorosłych jak i dzieci. Zapisy pacjentów tel. (22) 121 91 31 lub 794 795 779 na hasło: Parafia Św. Hieronima. Osoby noszące okulary proszone są o zabranie ich ze sobą na wizytę okulistyczną. Adres gabinetu: ul. Wiejska 20 Warszawa (wejście od ulicy ul. Prusa na przeciwko hotelu Sheraton).

15. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach ludzi. Produkcja powstała na czterech kontynentach, ukazuje że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…Informacje szczegółowe na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

16. W poniedziałek 15 maja o godz. 10.30 w kościele Opatrzności Bożej w Wesołej odbędzie się pogrzeb Śp. Ks. prał. Stefana Wysockiego. (l.89, 63 lata w kapłaństwie), wieloletniego proboszcza tamtejszej parafii.