1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu zakończą się prace przy obkładaniu cegłą klinkierową południowej ściany kościoła (od strony lasu). W najbliższych dniach przybędą też kolejne dwa witraże z serii „Osiem błogosławieństw”.

2. Dziś Niedziela modlitw o powołania. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 Litania do Najświętszego Imienia Jezus.

3. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej ok. godz.18.30.

5. W poniedziałek 8 maja rozpocznie się w naszej parafii Kurs przygotowujący do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywać się będą cyklicznie w poniedziałki o godz. 19.00.

6. Jutro przypada liturgiczne Święto Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W modlitwie polecamy wielkiemu Patronowi Ks. Stanisława Popisa pierwszego Proboszcza naszej parafii.

7. We czwartek o 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

8. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta za Zmarłych polecanych w parafialnych Wypominkach.

9. W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica Objawień Fatimskich. W Warszawie jest to też uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – głównej Patronki Stolicy. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po Nabożeństwie Majowym odmówimy Nowennę Fatimską i odbędzie się Procesja Światła wokół kościoła. Prosimy przynieść świece.

10. 13 maja po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie wspólnoty dorosłych Ruchu Światło-Życie.

11. W sobotę ze względu na spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą kancelaria nieczynna.

12. W najbliższą niedzielę w naszej parafii uczniowie klasy III przystąpią do I Komunii Świętej. Uroczystości komunijne  odbędą  się w dwóch grupach na Mszy św. o godz. 9.30 i o godz. 11.30. Dlatego nie będzie Mszy o godz. 10.00. Osoby niezwiązane bezpośrednio z uroczystością prosimy o skorzystanie tego dnia ze Mszy Świętych o godz. 8.00, 13.00 lub 18.00 by umożliwić rodzinom dzieci komunijnych w miarę dogodny udział w uroczystości.

13. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Seminarium Duchowne. W ten sposób możemy wesprzeć przygotowanie młodych kandydatów do służby w Kościele.

14. Parafia organizuje w dniach od 27.07 do 5.08 kolonie dla dzieci nad jeziorami w Borach Tucholskich, w miejscowości Wierzchy k./Tlenia. Koszt 800 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

15. Podobnie jak w ubiegłym roku dla parafian Św. Hieronima zaprzyjaźniony gabinet okulistyczny organizuje darmowe badania okulistyczne zarówno dorosłych jak i dzieci. Zapisy pacjentów tel. (22) 121 91 31 lub 794 795 779 na hasło: Parafia Św. Hieronima. Osoby noszące okulary proszone są o zabranie ich ze sobą na wizytę okulistyczną. Adres gabinetu: ul. Wiejska 20 Warszawa (wejście od ulicy ul. Prusa na przeciwko hotelu Sheraton).

16. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Radio Warszawa organizują radiowe rekolekcje ignacjańskie, które rozpoczną się od przyszłej niedzieli na falach naszego diecezjalnego radia. Zainteresowanych odsyłamy do informacji na tablicy ogłoszeń. Informacje i formularze zgłoszeniowe są dostępne również na stronach: www.radiowarszawa.com.pl oraz www.wzch.org.pl/radiowe.