1.Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i na Caritas.

2.Dziś w Kościele polskim rozpoczynamy tydzień biblijny. W naszej parafii gościmy ks. kanonika dr. Andrzeja Lubowickiego, który wygłosi Słowo Boże. Po każdej Mszy otrzymamy też z rąk uczestników Koła Biblijnego Słowo Boże do rozmyślania.

3.Od jutra rozpoczynamy Majowe Nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy wieczornej ok. 18.30 .

4.We wtorek 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy do udekorowania naszych domów i posesji flagami narodowymi, by również w ten sposób wychowywać młode pokolenia do patriotyzmu. Biało-czerwoną flagę można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

5.We środę 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę.

6.We czwartek o godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Do spotkań mogą również dołączyć osoby, które nie mogły być na pierwszym spotkaniu.

7.W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem o godz. 17.30. Przypominamy że spowiedź w I piątki jest od godz. 17.00. Osoby, które pragną korzystać z kierownictwa duchowego w konfesjonale prosimy by umawiały się ze spowiednikiem poza I piątkiem miesiąca, by nie tworzyły się kolejki i nie cierpiały z tego powodu inne osoby a szczególnie dzieci, które obchodzą 9 pierwszych piątków miesiąca.

8.W piątek w godz. 9.00-12.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

9.W sobotę po Mszy o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zapraszamy.

10.W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na działalność charytatywną parafialnej Caritas.

11.Zapowiadamy, że 8 maja rozpocznie się w naszej parafii Kurs przygotowujący do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywać się będą cyklicznie w poniedziałki o godz. 19.00. Kurs potrwa do 26.06.

12.Parafia organizuje w dniach od 27.07 do 5.08 kolonie dla dzieci nad jeziorami w Borach Tucholskich. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

13.Informujemy, że Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 14 maja w dwóch turach na Mszy o godz. 9.30 (nie będzie Mszy o 10.00) i 11.30. Pierwsza Komunia Święta to wielkie i ważne wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej – już dziś zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci i ich rodzin.

14.Na parafialnej stronie internetowej można obejrzeć zdjęcia z Triduum Paschalnego. Dziękujemy p. Zbyszkowi Podlasek za uwiecznienie piękna liturgii Wielkanocy i wszystkich innych parafialnych wydarzeń, które współtworzą pamiątkę historii naszej parafii.

15.Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Radio Warszawa organizują radiowe rekolekcje ignacjańskie. Zainteresowanych odsyłamy do ulotek i informacji na tablicy ogłoszeń. Pełne informacje i formularze zgłoszeniowe są dostępne również na stronach: www.radiowarszawa.com.pl oraz www.wzch.org.pl/radiowe.