1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i na katolickie uczelnie. Dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Jednocześnie tą niedzielą rozpoczynamy w Polsce Tydzień Miłosierdzia.

2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. dla Dzieci I Komunii. Zaś po Mszy Świętej wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

3. Jutro liturgiczne obchody Uroczystości św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze Święte przez wstawiennictwo św. biskupa i męczennika o godz. 7.00 i 18.00. We wtorek zaś Święto św. Marka Ewangelisty. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Biskupie Marku Solarczyku.

4. We środę 26 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego w sali domu parafialnego.

5. W sobotę 29 kwietnia po Mszy wieczornej o godz. 19.00 ks. Proboszcz zaprasza na kolejne obrady Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. Stowarzyszenie „Patriotycznych Miłośników Historii” zaprasza 29.04 o godz. 17.00 w kościele św. Brata Alberta w Zielonej na obchody 100 rocznicy powstania. Szczegóły na plakatach.

7. W najbliższy czwartek o godz. 19.30 rozpoczynamy Seminarium Odnowy Wiary. Dziś po Mszy Św. specjalne słowo i zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierują do nas członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

8. W tygodniku „Idziemy” polecamy bardzo ciekawy artykuł „Iskra Nadziei”, w którym autor przytacza słowa Jezusa wypowiedziane do s. Faustyny: „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeśli będzie posłuszna mojej woli, wywyższę ją w potędze i świętości”.

9. W konkursie na najładniejsza pisankę, głosami parafian wygrała pisanka nr 18, (72 głosy) wykonana przez Rodzinę Jackiewicz, drugie miejsce nr 17 (68 głosów) Rodzina Rowickich, a trzecie miejsce zajęła pisanka nr 2 (61 głosów) wykonana przez Cecylię, Kubę i Józka Molenda z Rodzicami. Razem oddano 473 ważne głosy, 5 było pustych i 3 nieważne. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

10. Zapowiadamy, że 8 maja rozpocznie się w naszej parafii Kurs przygotowujący do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.00. Kurs potrwa do 26.06.

11. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas diecezjalną, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS 0000223182, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Na stornie www.cdwp.caritas.pl można skorzystać z darmowego programu wypełniania PIT. Przypominamy, że rozliczenia można dokonać tylko do końca kwietnia.