1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu i za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczamy na spłatę zobowiązań za wykonane prace kamieniarskie przy naszym kościele.

2. Dziękujemy Paniom ze Wspólnoty Żywego Różańca za przygotowanie palemek. Ofiary złożone za palmy przeznaczamy na dzieło wykańczania budowy naszej świątyni.

3. Bóg zapłać Panu Wojciechowi i Bartkowi Jurczewskim za przygotowanie pięknego wiosennego klombu przed kościołem.

4. Dziękujemy za Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną oraz za żywność i chemię na paczki dla potrzebujących. Jeszcze tylko dziś możemy wypełnić miłością Kosz Dobroci, który wystawiony jest pod figurką św. Antoniego.

5. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 19.00.

6. Liturgią Niedzieli Palmowej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego jest dostępny na 4 ostatniej stronie gazetki parafialnej i w zakładce „Wielki Tydzień”. Ofiary składane w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym roku w Wielki Piątek przypada 1051 rocznica Chrztu Polski.

7. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek i środę.

8. Zbiórki Ministrantów i Lektorów – odprawa przed liturgią Triduum Paschalnego – odbędą się w następującym porządku: we środę o godz. 20.00, w piątek o godz. 10.00 i w sobotę o godz. 10.00.

9. Zachęcamy dziewczęta do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem podczas procesji rezurekcyjnej. Zgłoszenia w zakrystii.

10. W sklepiku można jeszcze zaopatrzyć się w świąteczne świece Caritas oraz paschaliki, które będą nam potrzebne podczas Wigilii Paschalnej na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Możemy też nabyć za dobrowolną ofiarę płyty z pieśniami wielkopostnymi oraz z majowymi pieśniami maryjnymi. Autorem wielu utworów i wykonawcą wszystkich pieśni jest ks. Paweł Szerlowski, który swoją twórczością wyraża uwielbienie dla Boga i Matki Najświętszej.

11. Informujemy o kolejnym etapie wykańczania budowy naszego kościoła. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przygotowawcze do obkładania ścian zewnętrznych klinkierem. W piątek zamontowane zostały dwa pierwsze witraże z serii „Osiem błogosławieństw”. Zapraszamy do współpracy kolejnych ofiarodawców, tzw. „Rodziców Chrzestnych” witraży. Może ktoś utożsamia się z konkretnym błogosławieństwem, albo rodzina odnajduje się w konkretnym błogosławieństwie. Zachęcamy. Szczegóły u ks. Proboszcza.

12. Przypominamy o konkursie na pisankę: mogą to być wydmuszki, kraszanki lub pisanki. Technika jest dowolna, wybór jajek również. Własnoręcznie wykonane i podpisane rodzinne prace przynosimy w Wielką Sobotę (można przynieść wcześniej). Później będziemy mieli wszyscy tydzień na głosowanie. Ogłoszenie wyników konkursu 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na Mszy św. o godz. 11.30.

13. Dyrekcja naszego Gimnazjum informuje, że w najbliższy poniedziałek o godz. 20.00 upływa termin elektronicznej rekrutacji do klas pierwszych i zerówek w nowej szkole, która powstaje od września przy ul. Klimatycznej. Wydruki wniosków można składać w sekretariacie szkoły do wtorku 11.04 do godz. 16.00.

14. W sobotę – 18 kwietnia o godz. 20.30 – serdecznie zapraszamy do kina w Sulejówku na kolejną prelekcję p. Marka Gingora pt.: „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Zapraszamy. Dla naszych parafian bilet gratis.