1. Bóg zapłać Kwestarzom za zbiórkę kwartalną i wszystkim Darczyńcom za złożone w minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary dla ks. Rekolekcjonisty.

2. Dziękujemy osobom i wspólnotom zaangażowanym w przeprowadzenie rekolekcji, Dyrekcji Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, Nauczycielom i Katechetom, Wspólnotom parafialnym za modlitwę różańcową. Obyśmy wszyscy wydali dobre owoce nawrócenia!

3. Bóg zapłać za żywność i chemię na paczki dla naszych rodaków na Białorusi.

4. Dziś 12 rocznica narodzin dla nieba naszego wielkiego rodaka Świętego Jana Pawła II.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się dziś po Gorzkich Żalach.

6. Przy wyjściu z kościoła wystawiony jest Kosz Dobroci. Jeszcze przez tydzień zbieramy żywności oraz środki chemiczne dla potrzebujących. Dzielmy się miłością!

7. W poniedziałek 3.04. o godz. 18.30 ksiądz proboszcz zaprasza na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. We wtorek 4.04. o godz. 18.30 spotkanie z rodzicami dzieci rocznicy I Komunii św.

9. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. We czwartek modlimy się za powołanych i o powołania szczególnie z naszej parafii i os. Stara Miłosna. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do godz. 17.00. Spowiedź od godz. 17.00. W piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną (Spowiedź i Komunia Św.) chorych, którzy nie będą mogli w święta być w kościele.

10. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci. Dla dorosłych i młodzieży po Mszy ok. 18.40. To już ostatnia możliwość by wziąć udział w tych nabożeństwach.

11. Próba chóru we czwartek o godz. 19.00. Zespół Młodzieżowy zaprasza na próby we wtorek o godz. 19.00 i w sobotę o 16.00. Chórek dziecięcy spotyka się w sobotę o godz. 10.00.

12. Zbiórka Ministrantów w sobotę 8.04. o godz. 10.00 na plebanii. W tym dniu nie będzie treningu piłki nożnej. Najbliższe treningi po świętach.

13. W sobotę 08.04 o godz. 19.00 w sali przy kancelarii konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w I i II dzień Świąt Wielkanocnych.

14. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy zrobione przez Panie z Żywego Różańca będziemy mogli nabyć przed kościołem. Ofiary złożone za palmy przeznaczamy na potrzeby naszej parafii. Poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Mszą św. Za tydzień przynosimy też skarbonki wielkopostne jako wyraz naszej jałmużny.

15. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczamy na spłatę należności za prace kamieniarskie wykonane przed kościołem. Informujemy o kolejnym etapie wykańczania budowy naszego kościoła – po świętach wielkanocnych rozpocznie się obkładanie klinkierem zewnętrznych ścian świątyni. A przed świętami pojawią się dwa pierwsze witraże z serii „Osiem błogosławieństw”. Zapraszamy do współpracy kolejnych „Rodziców Chrzestnych” na kolejne okna. Szczegóły u ks. Proboszcza.

16. Zapraszamy na zajęcia z rysunku dla młodzieży w wieku 14-17 lat. Zajęcia prowadzone są w domu parafialnym przez młodego architekta i malarza, w soboty o godz. 13.00. Zapisy w zakrystii.

17. Ogłaszamy konkurs na pisankę: mogą to być wydmuszki, kraszanki lub pisanki. Technika jest dowolna, wybór jajek również. Własnoręcznie wykonane i podpisane rodzinne prace przynosimy w Wielką Sobotę (można przynieść wcześniej). Później będziemy mieli wszyscy tydzień na głosowanie. Ogłoszenie wyników konkursu 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na Mszy św. o godz. 11.30.

18. Zapraszamy wszystkich rodziców i wychowawców na warsztaty pt. „Wychowywać to kochać i wymagać”, które mogą być wielką pomocą w poprawie komunikacji dorosłych z dziećmi. Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Zajęcia organizuje Klub Mamy i Taty „Wesoła Rodzina” działający przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w domu parafialnym we wtorki 17.30-20.00 i środy 10.30-13.00 (do wyboru). Zapisy pod nr tel. 660-475-250.