1. Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i na dzieło Ad Gentes. Kontynuujemy kwartalną zbiórkę deklarowanych podczas kolędy ofiar na potrzeby naszego kościoła.

2. W kiosku można nabywać świece wielkanocne i paschaliki Caritas.

3. Przy wyjściu z kościoła wystawiony jest Kosz Dobroci. Zbieramy żywności oraz środki chemiczne dla potrzebujących. Dary złożone w tym tygodniu zostaną przekazane na paczkę wielkanocną dla Polaków na Białorusi. Poszukujemy też chętnych do przewiezienia darów na Białoruś (konieczny paszport) – kontakt z organizatorami pod tel. 502-189-878.

4. Ze względu na niedzielę wielkopostną Uroczystość Św. Józefa przeniesiona została na jutro. Św. Józef jest patronem osób starszych i samotnych. Zapraszamy więc seniorów na Mszę św. o godz. 18.00, będziemy też modlić się, do Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, o uproszenie łaski cnoty czystości.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę o godz. 18.00. Tego dnia podczas Mszy św. będziemy modlić się również przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

6. We czwartek i piątek w naszym kościele odbędą się rekolekcje wielkopostne da uczniów naszego Gimnazjum (wg harmonogramu szkolnego).

7. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci. Dla dorosłych i młodzieży po Mszy wieczornej (ok. 18.50).

8. Próba chóru we czwartek o godz. 19.00. Zespół Młodzieżowy zaprasza na próby we wtorek o 19.00 i w sobotę o 16.00. Chórek dziecięcy spotyka się w sobotę o godz. 10.00.

9. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 na plebanii. Trening piłki nożnej w SP 353 od 13:30 do 15:20. Bardzo dziękujemy ministrantom za porządki ogrodowe wokół kościoła i plebanii.

10. 25-lecie powołania naszej Diecezji – obchody parafialne z nabożeństwem dziękczynnym w piątek 24.03. o godz. 18.00 w naszym kościele. Uroczystości diecezjalne – w sobotę 25.3. o godz. 11.00 w katedrze.

11. Rekolekcje Wielkopostne w najbliższą niedzielę poprowadzi dr hab. ks. Dariusz Pater z UKSW. Dla dzieci szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej rekolekcje poprowadzi Kamilianin O. Mariusz Banaszek. Szczegółowy program na 4 stronie gazetki parafialnej i w wersji elektronicznej na stronie głównej (zakładka/baner: Rekolekcje Wielkopostne). W czasie rekolekcji kancelaria nie będzie czynna.

12. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą pisankę. Mogą to być wydmuszki, kraszanki lub pisanki. Technika jest dowolna, wybór jajek również – mogą być zarówno kurze, kacze, gęsie, strusie… Własnoręcznie wykonane rodzinne prace (wykonane przez dzieci, rodziców, dziadków…) i podpisane, przynosimy w Wielką Sobotę. Później będziemy mieli wszyscy tydzień na głosowanie. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (23 kwietnia o godz. 11.30).

13. Bardzo cieszą inicjatywy naszych parafian. Od dwóch tygodni z powodzeniem odbywają się zajęcia informatyczne z programowania dla młodzieży gimnazjalnej. A od 1 kwietnia zapraszamy na zajęcia z podstaw rysunku dla młodzieży w wieku 14-17 lat. Obejmą one podstawowe umiejętności i wiedzę potrzebną do rozpoczęcia nauki zarówno dla hobbystów, jak i osób rozważających zdawanie na uczelnie artystyczne, w szczególności tych, które nie wiedzą od czego rozpocząć przygotowanie. Zajęcia prowadzone będą przez parafianina, młodego architekta i malarza, w soboty od 1.04 w godz. 13.00-15.00 w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii.

ZAPROSZENIE

Drodzy Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, Bracia i Siostry,

Zbliża się 25 rocznica ustanowienia z woli św. Jana Pawła II, Diecezji naszej Warszawsko-Praskiej. Jest to srebrny jubileusz jednej z najmłodszych polskich diecezji, skoro najstarsze mają po 1000 lat istnienia.

Jubileusz oznacza radość. Radość z daru życia i istnienia tego żywego Kościoła lokalnego. Radość ze zrealizowanego dobra, dzięki Bożej pomocy i wysiłku nas wszystkich. Radość i dziękczynienie za podjęty trud, począwszy od kolejnych Biskupów Diecezjalnych, poprzez Kapłanów diecezjalnych i zakonnych, Członków i Członkinie tak wielu zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego, przeszło milion wiernych świeckich, żyjących w 184. parafiach i zaangażowanych we wspólnotach, ruchach apostolskich i dziełach charytatywnych.

Stąd też obecność przedstawicieli tychże parafii i wymienionych wspólnot i dzieł na obchodach jubileuszu jest obowiązkiem serca, sprawiedliwości i szczodrobliwości, by razem dzielić się radością.

Zapraszam zatem wszystkich do Katedry Warszawsko-Praskiej, 25 marca na godz. 11.00, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Niech jubileuszowa Msza Święta stanie się widocznym znakiem jedności naszego Kościoła w modlitwie i dziękczynieniu.

+ Abp Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko-Praski