1.Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

2. Przypominamy, że dzisiejsza niedziela – jest ostatnią niedzielą karnawału. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte w naszym kościele w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Obrzęd posypania głów popiołem odbędzie się na każdej Mszy św. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta). Natomiast w I Niedzielę Wielkiego Postu Msze Święte będziemy rozpoczynać uroczystą procesją ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.

3. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. W nawie bocznej pod obrazem św. Jana Pawła II wyłożona jest sięga pamiątkowa – postanowień abstynenckich. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Można takie zobowiązanie podjąć w duchu wyrzeczenia na Wielki Post lub na indywidualnie określony czas.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. godz.19.00).

5. W I piątek miesiąca – 3 marca – o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem o godz. 17.30. Przypominamy że spowiedź w I piątki jest od godz. 17.00, wtedy jest 3 księży w konfesjonale. Osoby, które pragną korzystać z kierownictwa duchowego w konfesjonale prosimy by umawiały się ze spowiednikiem poza I piątkiem miesiąca, by nie tworzyły się kolejki i nie cierpiały z tego powodu inne osoby a szczególnie dzieci, które obchodzą 9 pierwszych piątków miesiąca. W I piątek przed południem księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W I sobotę po Mszy o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zapraszamy.

7. Kancelaria w tym tygodniu ze względu na Popielec będzie czynna tylko w poniedziałek i sobotę.

8. Klub Mama i Tata zaprasza we środę o godz. 11.00 na spotkanie w salce domu parafialnego.

9. Próba chóru we czwartek o godz. 19.00. Chórek dziecięcy spotyka się w sobotę o godz. 10.00.

10. Bardzo ważna zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w sali domu parafialnego. Ks. Paweł przypomina i apeluje o dopilnowanie przez Rodziców obowiązków ministranckich swoich synów.

11. W sobotę 4 marca o godz. 19.00 ks. Proboszcz zaprasza katechetów i członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej za zebranie w domu parafialnym.

12. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy kwartalną zbiórkę deklarowanych ofiar na potrzeby naszego kościoła.

13. W najbliższą sobotę – 4 marca o godz. 19.30 – serdecznie zapraszamy do kina w Sulejówku na prelekcję p. Marka Gingora pt.: „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Zapraszamy młodzież, dorosłych, małżonków razem lub osobno. Dla naszych parafian bilet gratis. Zapisy w zakrystii.

14. Na stronie internetowej (w zakładce Galeria) zostały zamieszczone zdjęcia z Balu Karnawałowego.

 

PRZEPISY POSTNE

  • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się post w Wigilię Narodzenia Pańskiego.
  • Post ścisły, czyli ilościowy (wśród posiłków tego dnia tylko jeden do syta), obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia
  • Uzasadniona niemożność zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.