1. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na leczenie i rehabilitację chorych dzieci w naszej diecezji.
 2. Dzisiejszą Niedzielę, w naszej parafii, przeżywamy jako szczególny dzień modlitw w intencji Obrony Życia Ludzkiego. Kazania głosi pallotyn ksiądz Edward Hodurek Duszpasterz Fundacji „AVE MIŁOŚĆ – Afirmacja Życia Dzieci i Seniorów”. Możemy wspomóc tę piękną działalność przez zakup dostępnych książek i materiałów o poszanowaniu życia ludzkiego.
 3. Poszukujemy jeszcze dwunastu dzielnych Mężów, aby dopełnić kolejną Różę Różańcową Mężów modlących się za Żony. Zapisy u ks. Pawła w zakrystii.
 4. We środę święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Msza Święta o godzinie 18:00 z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, oraz modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje, do nowenny i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, można składać w zakrystii.
 5. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
 6. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy bezpiecznych i udanych ferii.
 7. W czasie ferii nie ma spotkań ministrantów i prób chórku dziecięcego.
 8. Z radością informujemy, że w naszej parafii powstało już kilka Róż Różańcowych Rodziców modlących się za Dzieci, trzy Róże Żon modlących się za Mężów, powstaje druga Róża Mężów modlących się za Żony, oraz powstaje kilka Dziecięcych Róż Różańcowych.
 9. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z diecezjalną Caritas, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.
 10. ZAPOWIEDZI ŚLUBNE
  Do sakramentalnego związku małżeńskiego mają zamiar przystąpić następujące osoby: Jakub Rafał Krzyżowski, kawaler z parafii tutejszej i Dominika Anna Endzel , panna z parafii św. Wojciecha w Warszawie. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o kontakt w kancelarii. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach narzeczonych, aby rodzina, którą mają zamiar założyć, była Bogiem silna.