1. Bóg zapłać za złożone w tych dniach i podczas kolędy ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za życzliwość i serdeczne spotkania w domach przy okazji wizyty duszpasterskiej.

2. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na cele charytatywne parafialnej Caritas.

3. Ofiary dziś składane do puszek Caritas są przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych dzieci w naszej diecezji.

4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę zapraszamy do zakrystii po umowę i omówienie wpłaty zaliczki.

5. Jutro z racji 13 dnia miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z nowenną fatimską i procesją światła. Przypominamy o przyniesieniu świec (z osłonką). Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. We wtorek przypada święto Patronów Europy Świętych Cyryla i Metodego. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa w intencji mieszkańców całego naszego kontynentu.

7. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkania w trzeci piątek każdego miesiąca o godz. 19.00. Spotkania mają charakter otwarty, może wziąć w nich udział każdy pragnący dążyć do zjednoczenia z Chrystusem przez komunię z Maryją. Spotkania odbywają się po Mszy św. o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

8. Przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywali jako szczególny dzień modlitw w intencji Obrony Życia Ludzkiego. Kazania wygłosi pallotyn ksiądz Edward Hodurek Duszpasterz Fundacji „AVE MIŁOŚĆ – Afirmacja Życia Dzieci i Seniorów”. Będą dostępne książki i materiały o poszanowaniu życia ludzkiego.

9. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy bezpiecznych i udanych ferii.

10. W czasie ferii nie będzie spotkań ministrantów i prób chórku dziecięcego.

11. Pielgrzymka do Fatimy z okazji 100-lecia objawień Maryjnych. Nasza parafia wraz z parafią św. Jana Pawła II w Radzyminie organizuje w dniach 27.09-4.10 br. pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie: Fatima (miejsce objawień Maryi z 1917 r. i rodzinna miejscowości trojga pastuszków: Łucji i błogosławionych Hiacynty i Franciszka), Lizbona z klasztorem św. Hieronima (Zakonu Hieronimitów w lizbońskiej dzielnicy Belem – czyli Betlejem), Mafra, Sintra, przylądek Cabo da Roca (najbardziej na zachód wysunięty skrawek Europy z pięknymi urwistymi klifami), Batalia, Alcobaca, Porto (z wytwórniami słynnych win Porto) i Nazar (portugalskie Nazaret z kościołem Matki Bożej Karmiącej) oraz Santiago do Compostela w Hiszpanii (katedra z grobem św. Jakuba Apostoła, miejsce docelowe tzw. drogi św. Jakuba). Przelot do Portugalii i powrót – samolotem z lotniska F. Chopina w Warszawie. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii u ks. Pawła.

12. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z diecezjalną Caritas, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.