1. Bóg zapłać za złożone w tych dniach i podczas kolędy ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za życzliwość i serdeczne spotkania w domach przy okazji wizyty duszpasterskiej.

2.Dziękujemy p. Maciejowi Roszkowskiemu za wspaniały wykład na temat niełatwej historii naszego narodu oraz słuszne i rzetelne odniesienia do współczesności podczas zwiedzania muzeum Powstania Warszawskiego.

3. Wszystkim zaangażowanym Rodzinom i współorganizatorom dziękujemy za wspaniały Bal karnawałowy dla dzieci. Było 160 uczestników, zabawę poprowadzili Katarzyna i Marcin Siemianowscy. Królową balu została Zosia Pływacz, a Królem – Mateusz Wójcicki. Specjalne wyróżnienie – „Króla parkietu” otrzymał Tomasz Krzemiński, który zachwycił nie tylko jurorów ale również pozostałych uczestników zabawy. Wszyscy uczestnicy balu byli pięknie przebrani w pomysłowe stroje – wyróżnienie w tej kategorii otrzymała cała rodzina Państwa Ogonowskich.

4. Dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 13.00 Litania do Najświętszego Imienia Jezus. Nieszpory Eucharystyczne po Mszy o godz. 18.00.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej w kościele obowiązkowe spotkanie ministrantów. Ks. Paweł zaprasza na to spotkanie również Rodziców.

6. W sobotę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II dnia 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 litania z modlitwą za chorych z naszej parafii i przebywających w domach opieki.

7. Za tydzień ofiary składane do puszek Caritas będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych dzieci w naszej diecezji.

8.W przyszłą niedzielę powitamy na Mszach świętych ks. Roberta Kalisiaka, który został mianowany przez Księdza Arcybiskupa rezydentem w naszej parafii.

9. Chórek dziecięcy zaprasza na próbę w tę sobotę o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

10. Plan wizyty duszpasterskiej podany jest na 4 stronie gazetki, oraz na parafialnej stronie internetowej. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, kropidła, wody święconej. W miarę możliwości prosimy o powiadomienie swoich sąsiadów i odprowadzenie księdza do następnego domu. We środę kończymy tegoroczną kolędę.

11. Pielgrzymka do Fatimy z okazji 100-lecia objawień Maryjnych. Nasza parafia w raz z parafią św. Jana Pawła II z Radzymina organizuje w dniach 27.09-4.10 br. pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W programie: Fatima (miejsce objawień Maryi z 1917 r. i rodzinna miejscowości trojga pastuszków: Łucji i błogosławionych Hiacynty i Franciszka), Lizbona z klasztorem św. Hieronima (Zakonu Hieronimitów w lizbońskiej dzielnicy Belem – czyli Betlejem), Mafra, Sintra, przylądek Cabo da Roca (najbardziej na zachód wysunięty skrawek Europy z pięknymi urwistymi klifami), Batalia, Alcobaca, Porto (z wytwórniami słynnych win Porto) i Nazar (portugalskie Nazaret z kościołem Matki Bożej Karmiącej) oraz Santiago do Compostela w Hiszpanii (katedra z grobem św. Jakuba Apostoła, miejsce docelowe tzw. drogi św. Jakuba).

12. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.