1. Bóg zapłać za złożone w tych dniach i podczas kolędy ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za życzliwość i miłe spotkania w domach przy okazji wizyty duszpasterskiej.

2. Homilie w naszej parafii głosi Ojciec Mariusz Banaszek z Zakonu Posługujących Chorym – który znany jest jako Zakon Ojców Kamilianów.

3. Jeszcze dziś po Mszy Świętej wieczornej Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Kolędy będą wykonane w opracowaniu Stanisława Niewiadomskiego i Zygmunta Noskowskiego. Wraz z Chórzystami wystąpi Jolanta Kaufman – sopran. Serdecznie zapraszamy ok. godz. 19.00 do wysłuchania koncertu i wspólnego śpiewania kolęd.

4. Przed kościołem rodzice dzieci ze szkoły podstawowej przy ul. Cieplarnianej zbierają podpisy pod petycją o zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Cieplarnianej i Jana Pawła II.

5. We środę przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msza św. o godz. 18.00. Przed Mszą będzie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do Matki Bożej można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

6. We czwartek 26 stycznia po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczór uwielbienia.

7. W niedzielę 29 stycznia organizujemy wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjazd sprzed kościoła autokarem o godz. 15.15. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

8. Są już dwa pierwsze projekty witraży „osiem błogosławieństw”. Osoby zainteresowane, które podczas kolędy zgłaszały swoją gotowość jako „chrzestnych” dla witraża zapraszamy do zakrystii.

9. Chórek dziecięcy zaprasza na próby w soboty od 10.00 do 11.00 w sali domu parafialnego.

10. Plan całej wizyty duszpasterskiej podany jest na 3 i 4 stronie gazetki, oraz na parafialnej stronie internetowej. W tym tygodniu od poniedziałku do środy w kolędzie pomogą nam zakonnicy z Zakonu Ojców Kamilianów: O. Andrzej Rodak i O. Mariusz Banaszek oraz od czwartku do soboty O. Mariusz Banaszek. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, kropidła, wody święconej. W miarę możliwości prosimy o powiadomienie o kolędzie swoich sąsiadów i odprowadzenie księdza do następnego domu.

11. Bal karnawałowy dla dzieci i całych rodzin odbędzie się w sobotę 4 lutego w sali naszego Gimnazjum o godz. 10.00. W zakrystii za przysłowiową złotówkę można odbierać zaproszenia-bilet wstępu. Osoby, które mają doświadczenie z poprzednich lat i wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie tej atrakcji prosimy o pomoc.

12. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.

13. Parafialne kalendarze na 2017 rok wyłożone są na stoliku pod figurą św. Antoniego. Składane do skarbony ofiary za kalendarz wspomogą nasz parafialny fundusz na prace wykończeniowe przy świątyni przed planowaną konsekracją kościoła. Zachęcamy do nabywania kalendarzy, by były w naszych domach, jako wyraz jedności naszej parafii.