1. Bóg zapłać za złożone w tych dniach i podczas kolędy ofiary na potrzeby naszego kościoła.

2. Dziękujemy za miłe spotkanie opłatkowe Służby Liturgicznej i Wspólnot parafialnych.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

4. Dziś obchodzimy dzień migranta i uchodźcy.

5. We środę rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę Chrystusa zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy stanowili jedno” i dlatego zachęca wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność wszystkich chrześcijan.

6. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkania w trzeci piątek każdego miesiąca o godz. 19.00. Spotkania mają charakter otwarty, może wziąć w nich udział każdy pragnący dążyć do zjednoczenia z Chrystusem przez komunię z Maryją. Najbliższe spotkanie 20 stycznia po Mszy św. o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza święta z nabożeństwem przy wystawionych relikwiach przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii.

8. Po Mszy św. Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Kolędy będą wykonane w opracowaniu Stanisława Niewiadomskiego i Zygmunta Noskowskiego. Wraz z Chórzystami wystąpi Jolanta Kaufman – sopran. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania koncertu i wspólnego śpiewania kolęd.

9. Rodziny, które wprowadziły się do naszej parafii od ostatniej kolędy, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, ułatwi to nam planowanie wizyty kolędowej.

10. Chórek dziecięcy zaprasza na próby w soboty od 10.00 do 11.00 w sali domu parafialnego.

11. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni podany jest na 4 stronie gazetki. Pełniejszy plan Kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. W tym tygodniu we środę w kolędzie pomoże nam O. Andrzej Rodak, a w sobotę O. Andrzej i O. Mariusz Banaszek ze zgromadzenia Ojców Kamilianów. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, kropidła, wody święconej. W miarę możliwości prosimy o powiadomienie o kolędzie swoich sąsiadów i odprowadzenie księdza do następnego domu.

12. Bal karnawałowy dla dzieci i całych rodzin odbędzie się w sobotę 4 lutego w sali naszego Gimnazjum. Od przyszłego tygodnia będą już dostępne zaproszenia. Osoby, które mają doświadczenie z poprzednich lat i wszystkich którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie tej atrakcji prosimy o pomoc.

13. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.

14. Parafialne kalendarze na 2017 rok wyłożone są na stoliku pod figurą św. Antoniego. Składane do skarbony ofiary za kalendarz wspomogą nasz parafialny fundusz na prace wykończeniowe przy świątyni przed planowaną konsekracją kościoła.

 

NAJWYTRWALSI MINISTRANCI  I  LEKTORZY

Po wakacjach Służba Liturgiczna wznowiła stałą posługę przy ołtarzu w naszym kościele. W tym okresie najgorliwsi wśród ministrantów okazali się:

  1. miejsce ex aequo: Marcin Rowicki i Bartek Jurczewski
  2. miejsce: Piotr Rowicki
  3. miejsce: Wojciech Niewęgłowski

Wśród lektorów:

  1. miejsce: Andrzej Czekalski
  2. miejsce: Jan Stanisławski
  3. miejsce: Jakub Kamiński

Gratulujemy!!! Piękna służba liturgiczna jest chlubą naszej parafii. Wszystkim ministrantom i lektorom życzymy wytrwałości!

Przypominamy o właściwym stroju posługujących przy ołtarzu: eleganckie czarne buty i spodnie.