1. Dziękujemy za wspólnie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia, za złożone w tych dniach i podczas kolędy ofiary na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary na budowę nowych świątyń w diecezji. Bóg zapłać anonimowemu ofiarodawcy za 5000 zł. na budowę naszego kościoła.

2. Wspominając dziś nadanie Najświętszego Imienia Jezus Kościół obchodzi również Światowy Dzień Pokoju. Papież Franciszek w tym roku wybrał na ten dzień hasło: „Wyrzeczcie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju”.

3. Dziś można zyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie Hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź modląc się o uproszenie Bożej opieki na cały rok.

4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 13 – adoracja Najświętszego Sakramentu i litania do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej – Nieszpory.

5. Parafialna Caritas zbiera ofiary do puszek na cele charytatywne.

6. Parafialne kalendarze na 2017 rok wyłożone są na stoliku pod figurą św. Antoniego. Składane do skarbony ofiary za kalendarz wspomogą nasz parafialny fundusz na prace wykończeniowe przy świątyni przed planowaną konsekracją kościoła.

7. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Z racji uroczystości – nie obowiązuje post. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na Misje. Msze św. – jak w każdą niedzielę.

8. Spowiedź z racji I Piątku miesiąca będzie podczas wszystkich Mszy św. przez cały dzień. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzi. Nie będzie dodatkowej spowiedzi.

9. W piątek Po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru „Cantate Dei Gloriam”.

10. Ze względu na przypadającą w I piątek uroczystość księża Komunię świętą do chorych zaniosą we czwartek 5 stycznia. Prosimy o powiadomienie chorych o tej zmianie.

11. 7 stycznia z racji I soboty miesiąca Msza św. o godz. 18.00 z nabożeństwem i adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwę zakończymy o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

12. W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.

13. Za tydzień o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

14. Rodziny, które wprowadziły się do naszej parafii od ostatniej kolędy, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, ułatwi to nam planowanie wizyty kolędowej.

15. Chórek dziecięcy, który wznowił swoją działalność i będzie śpiewał w niedziele na Mszach Św. o 11.30 zaprasza na próby w soboty od 10.00 do 11.00. Próba wspólnego śpiewania w sobotę 7 stycznia o 10.00 w sali domu parafialnego.

16. Plan wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą na 4 stronie gazetki parafialnej i w internecie (na głównej stronie). Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, kropidła, wody święconej (można zaopatrzyć się w nią u pana Kościelnego w zakrystii). W miarę możliwości prosimy o powiadomienie o kolędzie swoich sąsiadów i odprowadzenie księdza do następnego domu.

17. Kancelaria w miesiącu styczniu podczas kolędy czynna: w poniedziałek i środę w godz. 16.00-17.00, w sobotę w godz. 9.00-10.00.

18. Spotkanie opłatkowe dla Grup i Wspólnot parafialnych planujemy 14 stycznia o godz. 16.00.