1.Dziękujemy za wspólnie przeżyte rekolekcje adwentowe. W ostatnim dniu rekolekcji prawie 200 par odnowiło swoje przyrzeczenia małżeńskie. Relacja z tego wydarzenia jest dostępna w galerii na stronie internetowej naszej parafii.

2. Bóg zapłać za przygotowanie upominków i spełniane marzenia ponad 30 dzieci. Przypominamy, że dziś upływa termin przynoszenia paczek, byśmy mogli od jutra dostarczyć je dzieciom w Waszym imieniu.

3.Dziękujemy za wspólnotowy owoc rekolekcji. Zebrano ponad 600 kg ubrań i butów na zimę. W piątek zostały zawiezione na Warmię.

4. Dziękujemy za produkty spożywcze i chemiczne. Panu Sebastianowi Jóźwiak i firmie Brant Hotel&Restaurant za ofiarowane paczki dla potrzebujących.

5. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na spłatę zobowiązań za wykonane latem przed naszym kościołem prace kamieniarskie.

6. Pan Czesław zakończył roznoszenie opłatka, Rodziny, których nie zastał w domu mogą nabyć Poświęcony Opłatek w zakrystii.

7. W kiosku można zaopatrzyć się w lampiony adwentowe, Pismo Święte, zestawy kolędowe i kropidła na kolędę. Jest też jeszcze kilka świec Caritas. Natomiast ministranci przygotowali sianko na stół wigilijny, dochód przeznaczony jest na wsparcie funduszu ministranckiego.

8. W poniedziałek i wtorek w naszej parafii nie będzie spowiedzi bo spowiadamy na rekolekcjach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (księża z tej parafii spowiadali u nas w czasie naszych rekolekcji). Spowiedź w naszym kościele we czwartek i piątek od godz. 17.00 do 18.30.

9. We czwartek 22 grudnia św. Msza przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – intencje można zamawiać w zakrystii. Po Mszy adoracja Najświętszego sakramentu i wieczór uwielbienia.

10. We czwartek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.

11. W piątek 23 grudnia o godz. 18.00. ostatnie Roraty i losowanie Figurki Matki Bożej Niepokalanej, która na stałe zagości w Rodzinie. Zapraszamy wszystkie dzieci i całe Rodziny.

12. W sobotę 24 i 31 grudnia kancelaria nieczynna.

13. Sobota 24.12. – Pasterka tradycyjnie o północy.

14. Niedziela 25.12. – Msze w Boże Narodzenie o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. (nie ma Mszy św. o godz. 8.00). Po Mszy św. o godz. 11.30 tort urodzinowy Pana Jezusa.

15. Poniedziałek 26.12. – Święto Św. Szczepana – drugi dzień świąt – Msze św. jak w każdą niedzielę.

16. Plan wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą jest dostępny na głównej stronie. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, kropidła, wody święconej (można zaopatrzyć się w nią u pana Kościelnego w zakrystii). W miarę możliwości prosimy o powiadomienie o kolędzie swoich sąsiadów i odprowadzenie księdza do następnego domu.

17. Rodziny, które wprowadziły się do naszej parafii od ostatniej kolędy, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, ułatwi to nam planowanie wizyty kolędowej.

18. Zachęcamy do dokonywania odpisów 6% od dochodu na parafialne konto  16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „cele kultu religijnego”.

19. Chórek dziecięcy, który wznowił swoją działalność i będzie śpiewał w niedziele na Mszach Św. o 11.30 zaprasza na próby w soboty od 10.00 do 11.00. Pierwsza próba wspólnego śpiewania już 31 grudnia o 10.00 w sali domu parafialnego.