1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i wsparcie w minioną niedzielę ofiarami do puszek św. Mikołaja. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy. Mszę św. dziękczynną z modlitwą za wszystkie Rodziny, które odwiedziliśmy w tym tygodniu z wizytą duszpasterską odprawimy dziś o godz. 13.00. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe.

2. Bóg zapłać Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie 200 paczek na spotkanie ze świętym Mikołajem. Dziękujemy za pomoc w organizacji tego spotkania: p. Radosławowi Czarneckiemu i firmie „Raduś”, p. Arturowi za upominki, p. Rafałowi Kruszewskiemu i scholi dziecięcej, p. Jolancie Borkowskiej i Zofii Tyszkiewicz za koordynację całego przedsięwzięcia oraz p. Adamowi i ministrantom.

3. Dziękujemy Młodzieży oraz p. Markowi Kajaniec za przeprowadzenie zbiórki żywności w sklepie Biedronka. Zebrano ponad 500 kg żywności i środków chemicznych.

4. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Podczas rekolekcji nie ma Mszy o godz. 7.00. Spowiedź dziś – przed i na wszystkich Mszach Św. Prosimy wykorzystać tę możliwość bo tylko dziś będzie spowiadać trzech księży przez cały dzień, w tygodniu księży będzie mniej.

5. Wspólnotowym owocem rekolekcji naszej parafii może być wsparcie ubogich rodzin z biednych wiosek na Warmii. Od poniedziałku do środy włącznie można przynosić w godz. od 16.00 do 18.00 na zaplecze naszego kościoła (pod zakrystią) ciepłe ubrania, buty, szaliki, czapki, które zostaną przekazane na dla najbardziej potrzebujących. Prosimy głównie o rzeczy nieużywane, można przynieść też wyprane i w dobrym stanie ubrania.

6. W kiosku można zaopatrzyć się w świece Caritas, lampiony adwentowe, Pismo Święte, kropidła na kolędę.

7. Roraty w czasie rekolekcji odprawiamy o godz. 17.00 w pozostałe dni o godz. 18.00.

8. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w sobotę.

9. Próba chóru we czwartek o godz. 19.00

10. W piątek 16 grudnia o godz. 18.00 Msza Święta za Zmarłych z czytaniem wypominków.

11. Zbiórka ministrantów w tym tygodniu: w sobotę 16 grudnia o godz. 10.00.

12. W sobotę 17 grudnia organizujemy wyjazd do seminarium na sztukę Don Camillo. Koszt 10 zł. Wyjazd sprzed plebanii o godz. 17.00. Zapisy u Ks. Pawła.

13. Ofiary składane za tydzień w niedzielę na tacę będą przeznaczone w całości na spłatę naszych zobowiązań za wykonane latem prace przed kościołem.

14. Poszukujemy osoby grającej na gitarze do scholi dziecięcej, by w każdą niedzielę na Mszy o 11.30 mógł śpiewać chórek.

15. Zachęcamy do dokonywania odpisów na parafialne konto 6% od dochodu z dopiskiem „cele kultu religijnego”.

16. Sakrament Chrztu Świętego w naszej parafii będzie uroczyście celebrowany 25 i 26 XII  czyli w I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy o godz. 13.00. Dziecko do chrztu zgłaszają rodzice przynosząc do kancelarii akt urodzenia dziecka. Chrzestni dostarczają z parafii miejsca zamieszkania zaświadczenie, że zostali dopuszczeni do pełnienia godności rodziców chrzestnych. We czwartek 22 grudnia o g. 19.00 w sali przy kancelarii konferencja dla rodziców i chrzestnych oraz przygotowanie do liturgii Chrztu Świętego.

17. Wobec nasilającego się kryzysu rodziny, rosnącej liczby rozwodów i związków nieformalnych chcemy pomagać rodzinom znajdującym w konfliktowych sytuacjach. Jedną z form takiej pomocy są mediacje pojednawcze poprzez: rozwiązywanie sporów w małżeństwie i rodzinie przy udziale bezstronnego mediatora, usprawnienie komunikacji między s stronami pomoc w poszukiwaniu rozwiązań trudnych sytuacji. Zapraszamy na spotkania mediacyjne po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie lub mailowo. Mediator : Anna Hofmann-Delbor, kontakt: a.hofmann.delbor@gmail.com lub tel. 606432757