1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Serdeczne podziękowania dla Kwestarzy, którzy trudzili się przez ostatni miesiąc dyżurując przy zbiórce kwartalnej. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy. Mszę św. dziękczynną z modlitwą za wszystkie Rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu odprawimy dziś o godz. 13:00. Bóg zapłać za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe.

 

 1. Dziś zbiórka ofiar do puszek Caritas dla św. Mikołaja, by wspomóc przygotowanie paczek dla najmłodszych.

 

 1. Młodzież z Gimnazjum 119 wykonała wiele ozdób i stroików świątecznych, które będzie rozprowadzała 4 grudnia po Mszach św. w naszej parafii. Zachęcamy do wspierania wysiłku młodych ludzi i zakupu ich prac. Uzyskane fundusze będą przeznaczone na paczki dla rodzin potrzebujących.

 

 1. W kiosku pod chórem można zaopatrzyć się w świece Caritas, lampiony adwentowe, Pismo Święte, kropidła na kolędę.

 

 1. Roraty w naszej parafii odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Podczas Mszy dzieci losują Figurkę Matki Bożej Niepokalanej, która przez cały Adwent będzie nawiedzała rodziny. Należy napisać na jednej kartce w kształcie serca imię, nazwisko, numer telefonu, datę losowania oraz dobry uczynek wykonany dnia poprzedniego i wrzuca do specjalnego koszyczka. Wylosowane dziecko zabiera do domu figurkę na 24 godziny (przynosi ją następnego dnia przed Roratami). Ostatniego dnia Rorat wylosujemy jedno ze wszystkich serc i ta Rodzina otrzyma figurkę Niepokalanej na własność.

 

 1. W czasie Adwentu pragniemy otworzyć nasze serca na potrzeby bliźnich. Możemy pomóc najuboższym ofiarując żywność i produkty chemiczne. Kosz dobroci na wszelkie wiktuały jest wystawiony pod figurką św. Antoniego.

 

 1. Spotkanie ze świętym Mikołajem odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godz.16:00. Rodziców prosimy podobnie jak w ubiegłych latach o zaangażowanie i włączenie się we wsparcie Mikołaja. Dziś ostatni dzień zapisów na spotkanie z Mikołajem.

 

 1. W tym tygodniu ze względu na kolędę kancelaria parafialna czynna będzie tylko we środę i sobotę.

 

 1. Zbiórka ministrantów w tym tygodniu w sobotę 10 grudnia o godz. 10:00 w kościele.

 

 1. Za tydzień w niedzielę na wszystkich Mszach rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Nauki poprowadzi ks. Rafał Paździoch – sekretarz Caritas naszej diecezji. Wspólnotowym owocem rekolekcji naszej parafii może być wsparcie ubogich rodzin z biednych i zapomnianych przez ludzi wiosek na Warmii. W czasie rekolekcji będzie organizowana zbiórka ciepłych ubrań, butów, szalików, czapek, które zostaną przekazane na dla najbardziej potrzebujących.         W związku z przygotowaniem do rekolekcji w sobotę 10 grudnia o godz. 19:00 w domu parafialnym odbędzie się zebranie Parafialnej Pady Duszpasterskiej i przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot parafialnych.

 

 1. Msza Święta za Zmarłych z czytaniem wypominków w tym miesiącu zostanie odprawiona w piątek 16 grudnia o godz. 18:00.

 

 1. Poszukujemy osoby grającej na gitarze do scholi dziecięcej, by w każdą niedzielę na Mszy o 11:30 mógł śpiewać chórek.

 

 1. Apelujemy o zrozumienie i przypominamy o pięknej tradycji naszej parafii: spowiedź jest przed Mszą św. Przypominamy, że w I piątki miesiąca zapraszamy do spowiedzi od godz. 17:00, wtedy jest 3 księży w konfesjonale. Osoby, które pragną korzystać z kierownictwa duchowego w konfesjonale prosimy by umawiały się ze spowiednikiem poza I piątkiem miesiąca, by nie tworzyły się kolejki i nie cierpiały z tego powodu inne osoby a szczególnie dzieci, które obchodzą 9 pierwszych piątków miesiąca.