1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła w ramach kwartalnej zbiórki i na tacę. Dziękujemy też za ofiary złożone w minioną niedzielę na seminarium. Dziś zgodnie z zapowiedzią zebrane do puszek ofiary przeznaczamy na prześladowanych chrześcijan.

2. Rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Szczególnym akcentem adwentu i oczekiwania są Roraty, które w naszej parafii odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Podczas Mszy dzieci będą mogły wylosować Figurkę Matki Bożej Niepokalanej, która przez cały Adwent będzie nawiedzała rodziny. Kto chce zabrać do domu figurkę zapisuje na jednej kartce (najlepiej w kształcie serca) imię, nazwisko, numer telefonu, datę losowania oraz dobry uczynek wykonany dnia poprzedniego i wrzuca do specjalnego koszyczka. Wylosowane dziecko zabiera figurkę na 24 godziny (przynosi ją następnego dnia przed roratami). Gdy zdarzy się, że osoba zostanie wylosowana powtórnie lub zostanie wylosowana ktoś z rodziny u której już była Figurka Matki Bożej, bardzo prosimy, aby dziecko wyznaczyło inną rodzinę, która uczestniczy w roratach. Ostatniego dnia rorat wylosujemy jedno ze wszystkich serc przynoszonych na Roraty. Osoba wylosowanego serca otrzyma Figurkę Niepokalanej na własność (dlatego ważne jest, aby codziennie brać udział w losowaniu).

3. Wraz z Adwentem rozpoczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie pragniemy otworzyć nasze serca na potrzeby bliźnich. Kontynuujemy wypracowaną przez lata tradycję pt.; „Spełniamy Marzenia”. Po Mszy św. można wylosować serduszko z informacją o marzeniu konkretnego dziecka. Przygotowane prezenty prosimy dostarczać do zakrystii do 18.12 włącznie. W tygodniu przed świętami zostaną one dostarczone dzieciom.

4. Możemy też pomóc najuboższym ofiarując żywność i produkty chemiczne. Kosz dobroci na wszelkie wiktuały wystawiony będzie już w tym tygodniu pod figurką św. Antoniego.

5. Dnia 10 grudnia o godz.16.00 przybędzie do naszej parafii święty Mikołaj z prezentami dla dzieci. Rodziców, podobnie jak w ubiegłych latach, prosimy o zaangażowanie oraz zgłaszanie dzieci na paczki w zakrystii do 4 grudnia włącznie.

6. W I piątek w godz. 9.00-12.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem. Spowiedź od godz.17.00. Natomiast w I sobotę po Mszy o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zapraszamy.

7. Zbiórka liturgiczna dla ministrantów i kandydatów w tym tygodniu: w sobotę 3.12. o godz. 10:00 w kościele.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek Caritas będą przeznaczone dla świętego Mikołaja.

9. Młodzież z Gimnazjum 119 wykonała wiele ozdób i stroików świątecznych, które będzie rozprowadzała 4 grudnia po Mszach św. w naszej parafii. Zachęcamy do wspierania wysiłku młodych ludzi i zakupu ich prac. Uzyskane fundusze będą przeznaczone na paczki dla rodzin potrzebujących.

10. Informujemy że powstała Róża Różańcowa żon modlących się za mężów. Pragniemy, aby powstała też Róża Różańcowa mężów modlących się za żony. Szczegóły u ks. Pawła.

11. Na stoliku z prasą katolicką pojawiła się papierowa skarbona do której dzieci, podczas adwentu, będą mogły wrzucać karteczki z prośbami do Matki Bożej Królowej Polski. Po świętach skarbona zostanie wysłana na Jasną Górę.

12. W związku z rozpoczęciem kolędy we środę kancelaria nieczynna.

13. Na koniec bardzo radosna wieść: Nasz chór Cantate Dei Gloriam pod dyrekcją p. Małgorzaty Sobieszek w dniu wczorajszym w Lublinie otrzymał główną nagrodę w kategorii chórów parafialnych w I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej Cantantes Lublinensis. Gratulujemy!!!