1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła w ramach kwartalnej zbiórki i na tacę. Mieszkańcom ul. Konwaliowej dziękujemy za ofiarę 280 zł. z rozliczonych składek mieszkańców na budowę drogi. Ks. Marcin Iżycki dziękuje za ofiary – 5106 zł. złożone za kalendarze na projekty misyjne.

2. Dziś zamknięcie Drzwi świętych w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie i zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia. A w naszym kraju, wraz z całym chrześcijańskim narodem, składamy na każdej Mszy św. Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast o godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się spektakl o charakterze patriotyczno-religijnym na podstawie kronik Galla Anonima pt.: „Złączeni Myślą Jedną – Te Deum Laudamus”. Chcemy podziękować Bogu za historię naszego narodu, za wiarę przodków i na nowo obudzić w sobie umiłowanie Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że spektakl ten gościł na zaproszenie Fundacji Jana Pawła II w Rzymie. Skorzystajmy z tej propozycji, przeżyjmy tę niedzielę w sposób wyjątkowy, nie na zakupach. Niech to będzie świętowanie z Chrystusem Panem i Królem naszym i całej Ojczyzny.

3. Do grona Ministrantów naszej parafii dołączają dziś: Dominik Czajka, Maciej Niewiadomski, Jerzy Ostrowski, Karol Waśkowiec, Tomasz Krzemiński, Piotr Jarocki, Antoni Babiński. Gratulujemy i życzymy im wytrwałości w służbie Bogu przy ołtarzu.

4. O godz. 19.00 zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w celu omówienia przygotowania spotkania mikołajowego i paczek świątecznych. Zachęcamy też innych do włączenia się w dzieła charytatywne naszej parafii. Od lat są to te same osoby. Apelujemy o ręce do pracy, o ofiarność na ten cel, by wspomóc najbardziej potrzebujących i ucieszyć naszych najmłodszych.

5. Spotkanie ze świętym Mikołajem planujemy 10 grudnia. Rodziców prosimy podobnie jak w ubiegłych latach o zaangażowanie w to przedsięwzięcie oraz zgłaszanie dzieci w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Dziś zgodnie z zapowiedzią ofiary przeznaczamy na Seminarium.

7. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

8. Pan Czesław nasz Kościelny dostarcza do naszych domów poświęcone opłatki. Przypominamy, że nikt inny nie otrzymał upoważnienia do roznoszenia opłatków w naszym imieniu.

9. Aktorka Dorota Chwedorowicz, która jest naszą parafianką zaproponowała powołanie młodzieżowej grupy teatralnej. Warsztaty teatralne są przeznaczone dla młodzieży licealnej i studentów. Prowadzone będą metodą TEATRU FORUM. Zapraszamy wszystkie osoby, które interesują się teatrem, chcą rozwijać swoje umiejętności aktorskie, nigdy nie grały na scenie ale chciałyby ośmielić się i nabrać pewności siebie. Na warsztatach poruszane będą tematy społeczne, ważne dla danej grupy. Pierwsze warsztaty odbędą się jutro o godz. 18.00 w sali parafialnej.

10. We wtorek 22 listopada o godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy nabożeństwo z relikwiami Wielkiego Papieża naszego rodaka.

11. We środę o 19.00 kolejne spotkanie Koła Biblijnego.

12. Próba chóru we czwartek o godz. 19.00. A chórek „Cudaki” zaprasza we wtorek o 18.30.

13. We czwartek adoracja prowadzona przez Wspólnotę Dorosłych Ruchu Światło-Życie.

14. Zbiórki ministrantów w tym tygodniu: wtorek 22 listopada o 18:45 – Nowi Ministranci/Kandydaci. W sobotę 26 listopada o godz. 11:00 – Ministranci.

15. Za tydzień – I Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy radosny okres przygotowania na przyjście Pana. Zapowiadamy, że adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 11-14 grudnia. Prosimy zarezerwować sobie czas.

16. W przyszłą niedzielę zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – zbiórka do puszek dla prześladowanych chrześcijan na świecie.

17. Młodzież gimnazjalną, licealną, studentów zapraszamy na Mszę św. w niedzielę o godz. 18.00. Natomiast Wspólnota Młodzieżowa po Mszy w każdą niedzielę zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.

18. Nowych Parafian, czyli rodziny, które wprowadziły się w tym roku prosimy o kontakt z kancelarią. Ułatwi nam to przygotowanie kolędy. Kolędę rozpoczniemy po I Niedzieli Adwentu (28 listopada).