1. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła w ramach kwartalnej zbiórki i te składane dziś na tacę, które przeznaczamy w całości na spłatę należności za wykonane prace w kościele i przed naszą świątynią.

2. Dziękujemy też za wsparcie w minioną niedzielę swoimi ofiarami działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

3. Dziś jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla rodziców i Dzieci przed I Komunią Świętą.

4. Kontynuujemy kwartalną zbiórkę ofiar deklarowanych podczas kolędy na nasz kościół.

5. Po Mszy św. wieczornej, w ramach przygotowania do 100lecia objawień fatimskich, odbędzie się w naszym kościele Nowenna Fatimska i procesja z Figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść świece (najlepiej zabezpieczone z osłonką) na procesję światła.

6. Harcerze i wolontariusze zbierają dzisiaj przed kościołem ofiary na leczenie 2-letniego Kubusia, który ma siatkówczaka – nowotwór złośliwy oka. Możemy uratować oko Kubusia przez dobrowolne ofiary na operację w USA.

7. Od poniedziałku pan Czesław – nasz Kościelny będzie dostarczał do naszych domów opłatki. Przypominamy, że nikt inny nie ma prawa do roznoszenia opłatków. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na spłatę zobowiązań za wykonane prace kamieniarskie w kościele i przed kościołem.

8. Próba chórku dziecięcego „Cudaki” we wtorek o godz. 18.00. Próba chóru parafialnego we czwartek o godz. 19.00.

9. W sobotę 19 listopada o godz. 18.30 odprawa liturgiczna  dla rodziców i kandydatów na ministranta przed uroczystą promocją ministrancką która będzie miała miejsce za tydzień w niedzielę.

10. Zbiórki ministrantów w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 dla kandydatów, dla pozostałych ministrantów wspólna zbiórka w sobotę o godz. 11.00.

11. Wyjazd pielgrzymów do Łagiewnik w sobotę 19 listopada o 3.00 w nocy. Trzeba wziąć ze sobą tzw. suchy prowiant. Autokar będzie podstawiony na parkingu przed kościołem. Prosimy o punktualność.

12. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego czyli w niedzielę Chrystusa Króla, którą kończymy obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia a zarazem roku 1050 rocznicy Chrztu Polski, na każdej Mszy św. uroczyście odmówimy wraz z całym narodem  Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast o godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się spektakl o charakterze patriotyczno-religijnym na podstawie kronik Galla Anonima pod tyt.: „Złączeni Myślą Jedną – Te Deum Laudamus”. Już dziś serdecznie na to wydarzenie zapraszamy.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież gimnazjalną, licealną, studentów zapraszamy na Mszę św. w niedzielę o godz. 18.00. Natomiast Wspólnota Młodzieżowa po Mszy w każdą niedzielę zaprasza a spotkanie w domu parafialnym.

14. Nowych Parafian, czyli rodziny, które wprowadziły się w tym roku prosimy o kontakt z kancelarią. Ułatwi nam to przygotowanie kolędy. Kolędę rozpoczniemy w poniedziałek po I niedzieli adwentu (28 listopada).

15. Aktorka Dorota Chwedorowicz, która jest naszą parafianką zaproponowała powołanie młodzieżowej grupy teatralnej. Warsztaty teatralne są przeznaczone dla młodzieży licealnej i studentów. Prowadzone będą metodą TEATRU FORUM. Zapraszamy wszystkie osoby, które interesują się teatrem,  chcą rozwijać swoje umiejętności aktorskie, nigdy nie grały na scenie ale chciałyby ośmielić się i nabrać pewności siebie. Na warsztatach poruszane będą tematy społeczne, ważne dla danej grupy. Pierwsze warsztaty odbędą się w poniedziałek  21 listopada o godz. 18.00 w salce parafialnej.

16. Polecamy prasę katolicką dla dzieci i dorosłych. W naszym diecezjalnym tygodniku „Idziemy” zachęcamy do lektury artykułu ks. Jana Sochonia pt.: „ Jak zrozumieć Słowo Boże?” – dlaczego coraz trudniej nam rozpoznawać treści zawarte w Słowie Bożym i jak sobie z tym radzić?