1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Zakończyła się instalacja witraża św. Piotra, który można oglądać i podziwiać również z chóru.

2. Dziękujemy animatorom Klubu „Wesoła Rodzina” za zorganizowanie Balu Wszystkich Świętych dla dzieci, który odbył się wczoraj na plebanii.

3. Dziś rozpoczynamy kwartalną zbiórkę dobrowolnych ofiar deklarowanych podczas kolędy na nasz kościół.

4. Parafialna Caritas zbiera do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym.

5. Nasza parafia organizuje w dn. 19 listopada pielgrzymkę do Łagiewnik. Uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w proklamacji aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Koszt wyjazdu ok. 50 zł. Zapisy dziś w zakrystii i w tygodniu w kancelarii.

6. Od 11 listopada, po Mszy św. wieczornej, przez kolejnych 9 dni będziemy odprawiali Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W niedzielę 13.11 wyjątkowo Nowenna będzie odprawiona po Mszy o godz. 13.00.

7. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii Ks. Marcina Iżyckiego, dyrektora Wydziału Misyjnego naszej diecezji i dziekana służby celnej. Ksiądz dyrektor wygłosił kazania, a po każdej Mszy będzie rozprowadzał kalendarze z których dochód przeznacza na projekty misyjne.

8. Po Mszy św. wieczornej, w przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do 100lecia objawień fatimskich, odbędzie się w naszym kościele Nowenna Fatimska i procesja z Figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść świece na procesję światła.

9. We środę o godz. 19.00 Koło Biblijne. Uczestnicy pierwszego spotkania wybrali  ambitnie Apokalipsę jako temat na bieżący rok studiowania Słowa Bożego. Zapraszamy chętnych, spotkania są otwarte dla wszystkich.

10. Pan Burmistrz Edward Kłos zaprasza wszystkich parafian na dzielnicowe obchody narodowego Święta Niepodległości. We czwartek 10 listopada o godz. 12.00 w kościele Świętego Brata Alberta w Zielonej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, po Mszy przemarsz pod pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej i złożenie wieńców. Przewidziano również piknik patriotyczny.

11. W piątek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, modlić się będziemy również za poległych w obronie naszej Ojczyzny.

12. Ksiądz Abp Henryk Hoser udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od postu i zezwala na spożywanie pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada ze względu na Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Jednocześnie zachęca wszystkich wiernych, powierzonych mojej pasterskiej posłudze, aby wzięli tego dnia udział we wspólnych modlitwach w intencji umiłowanej Ojczyzny.

13. Zbiórki ministrantów w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 dla kandydatów, dla pozostałych ministrantów wspólna zbiórka w sobotę o godz. 11.00.

14. W przyszłą niedzielę Harcerze i wolontariusze przed kościołem będą zbierać ofiary na leczenie 2letniego Kubusia, który ma siatkówczaka – nowotwór złośliwy oka. Możemy uratować oko Kubusia przez dobrowolne ofiary na operację w USA.

15. Nowych Parafian, czyli rodziny, które wprowadziły się w tym roku prosimy o kontakt z kancelarią. Ułatwi nam to przygotowanie kolędy.

16. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” ciekawe wskazówki w artykule pt.:„Co zrobić, aby nasze prośby były wysłuchane przez Boga” oraz artykuł pt.: Kościół o kremacji”, który przedstawia obszerne wyjaśnienie dlaczego Kościół przez wieki nie zgadzał się na kremację i jakie zasady obowiązują dzisiaj przy spopielaniu ciał.